Wesele w środku tygodnia: Co musisz wiedzieć? O czym warto pamiętać?

Usługi florystyczne, wynajem dekoracji ślubnych oraz organizacja imprez okolicznościowych.

wesele w środku tygodnia

Coraz częściej obsługujemy wesela, które organizowane się w środy, czwartki, piątki, a nawet poniedziałki! Branża weselna oraz eventowa nie ogranicza się już jedynie do weekendów, co cieszy wiele par młodych. Z pewnością jeśli szukaliście już sali, został Wam zaproponowany przynajmniej jeden termin piątkowy, lub czwartkowy, ale sami nie wiedzieliście, jaką decyzję podjąć, bo przecież tradycyjne wesela są w soboty! Jak to jest z weselami w środku tygodnia? HIT czy KIT?

Ciekawostka: Dlaczego śluby bierze się zazwyczaj w soboty?

Nie ma żadnych danych, ani również informacji odnośnie tego, że śluby wypada, czy należy brać akurat w soboty. Co ciekawe, dawniej związki małżeńskie zawierało się w zupełnie inne dni tygodnia!

Jednak najczęściej wybieranym dniem była sobota jedynie z tego względu, że niedziela jest dniem wolnym. Nie ma tutaj żadnej ważnej, czy istotnej symboliki.

Zalety wesela w środku tygodnia.

Organizacja wesela w inne dni, niż sobota, niesie za sobą wiele zalet. Dziś postaram się przedstawić Wam kilka z nich:

Niższe koszty organizacyjne.

Wiele sal weselnych oferuje atrakcyjne rabaty, jeśli wesele będzie organizowane w inny dzień tygodnia, niż sobota. Często jest to nawet 50% ceny „od talerzyka”. Naturalnie jest to zależne od właściciela sali weselnej, który decyduje o ilości rabatu. Słodki stół oraz wiejski stół również mogą być oferowane w dużo niższych cenach, aniżeli w takich dniach, jak sobota i niedziela. Warto dopytać managera sali, czy możemy liczyć na rabat w takie dni.

Większa dostępność usługodawców branży weselnej.

Fotograf, którego upatrzyliście sobie do sesji ślubnej, nie ma wolnych terminów na rok do przodu? Dj i wodzirej również? W środku tygodnia z pewnością nie będzie problemu z wolnym terminem u usługodawcy, który Cię interesuje. Zazwyczaj najbardziej zajęte w grafiku usługodawców są soboty i niedziele, jeśli więc będzie nas interesować inny dzień tygodnia, możemy mieć spore szanse na zebranie takiej ekipy usługodawców, jaka nam najbardziej odpowiada.

To samo tyczy się sali weselnej. Kiedy szukamy wolnego terminu w upatrzonej przez nas sali, okazuje się, że najbliższy wolny dzień wypada za 2 lata! Niestety, takie są realia branży weselnej, jednak jeśli zdecydujemy się np. na środę, czy czwartek, może okazać się, że termin jest jak najbardziej dostępny.

Większa dostępność terminów w kościele, bądź urzędzie stanu cywilnego.

Zarówno śluby cywilne, jak i kościelne, często mają rozbieżność terminów, które nie współgrają z salami weselnymi. W przypadku uroczystości w środku tygodnia mamy szansę na złapanie terminu, który np. ma dla nas znaczenie symboliczne.

 

Organizujesz wesele w środku tygodnia: O tym musisz pamiętać.

W przypadku organizacji wesela w środku tygodnia warto wziąć pod uwagę kilka istotnych szczegółów:

→ Goście, goście!

Niestety, wesele w środku tygodnia może wiązać się z mniejszą liczbą gości, ponieważ zazwyczaj większość osób przyzwyczajona jest do wesel, które organizowane są w weekendy. Nie jest to jednak przeszkoda, jeśli poinformujemy naszych bliskich o terminie z dużo większym wyprzedzeniem tak, aby mogli zorganizować sobie kilka dni wolnego specjalnie na tę uroczystość.

→ Impreza weselna może potrwać znacznie krócej.

Jeśli goście przybędą na Wasze wesele po dniu pracującym, zmęczenie może wziąć górę nad chęcią zabawy. Szybszy powrót do domu, może również sprawić, że goście niechętnie zostaną z Wami do białego rana.

Plusy i minusy wesela organizowanego w środku tygodnia.

Z pewnością jest więcej plusów, aniżeli minusów, jeśli chodzi o organizację wesela w inne dni niż sobota i niedziela. Faktycznym problemem może być frekwencja gości, jednak prawda jest taka, że Ci, którzy chcą z nami być, będą bez względu na wszystko (naturalnie poza sytuacjami losowymi).

Pamiętaj, że jest to wyjątkowy dzień, w którym najważniejsza jest Wasza miłość!

A jeśli jeszcze jesteś na etapie planowania i zastanawiasz się, jak zmniejszyć budżet weselny, zerknij na naszą ofertę wynajmu dekoracji weselnych: CENNIK być może znajdziesz tutaj również coś dla Was.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *