Zaproszenia ślubne: inspiracje gotowych wierszyków.

Usługi florystyczne, wynajem dekoracji ślubnych oraz organizacja imprez okolicznościowych.

 

Zaproszenia ślubne Śląsk.Gliwice.Zabrze.Bytom.Katowice.Chorzów.

Zaproszenia ślubne to początek całego eventu, jakim jest ślub oraz wesele. Nic więc dziwnego, że każda przyszła para młoda pragnie, aby były dopracowane w każdym detalu. Dawniej nikt nie przywiązywał wagi do tego, na jakim papierze będzie zaproszenie, jakim drukiem będzie pisane i co poza datą i miejscem znajdziemy w środku. Dziś zaproszenia są nacechowane dbałością o gości oraz kreatywności pary młodej.

Poradnik: Jak wybrać zaproszenie ślubne?

Naturalnie, jak w przypadku każdego elementu wesela, zaproszenie również wiąże się z wyborami, które musi podjąć przyszła para młoda.

  • Pierwszym elementem jest papier na zaproszenia: który będzie odpowiedni? Jaką gramaturę wybrać? Gramatura papieru powinna wynosić między 250 – 300 g, dlaczego? Dla wygody i użytkowania. Zaproszenia zbyt lekkie będą się odkształcać. Natomiast zbyt gruba gramatura papieru może powodować, że zaproszenie będzie się „otwierać”.
  • Kolejna kwestia to jaki rodzaj papieru wybrać? Gładki, kredowy, czy może szlachetny? Cóż tutaj wszystko zależy od całego projektu zaproszenia, a także funduszy, którymi dysponuje para młoda. Najczęściej w stylu rustykalnym, czy też boho, wybierane są zaproszenia kredowe, w stylu glamour oraz rustykalnym: zaproszenia gładkie. Jednak warto pamiętać, że również od naszych wrażeń sensorycznych zależy wybór odpowiedniego papieru.
  • Z lakiem, czy bez? Lak staje się obecnie jednym z popularniejszych dodatków do zaproszeń ślubnych, ze względu na swoją klasykę oraz zachwycające piękno. Koperta z zaproszeniem, która przyozdobiona jest lakiem, wydaje się być wyrazem kunsztu oraz niebywałej staranności. Jest to jednak forma droższa, niż zaproszenia klasyczne.
  • Zaproszenia klasyczne, czy drewniane?Taaak, wciąż mało popularne, a jednak coraz chętniej wybierane przez klientów. Zaproszenia rzeźbione w drewnie są unikatowe i z pewnością zaskakują gości, którzy przygotowani są na wersję papierową. Dodatkowym atutem jest możliwość zachowania zaproszenia, jako pamiątki uroczystości zaślubin.
  • Zaproszenie jednokartkowe, czy składane? Wydaje się być banalnym wyborem, a jednak z własnego doświadczenia zawodowego wiem, jak wiele trudności sprawia parze młodej wybór ilości kartek. Na jednokartkowych zazwyczaj pojawiają się podstawowe informacje, takie jak: miejsce oraz data zaślubin oraz wesela, dane gości oraz numery telefonów. Na składanych zaproszeniach można puścić wodze fantazji oraz kreatywności, a także uraczyć gości miłym wierszykiem.

A jeśli już o wierszykach mowa…

Oryginalne wierszyki na zaproszenia ślubne.

Taaak, wybór zaproszenia to jedno, ale zdecydowanie więcej czasu poświęca się na idealny wierszyk, który zachwyci, lub rozśmieszy gości. Pragnąc skrócić Wam wybór wierszyka, poniżej przedstawiam kilka klasycznych propozycji:

Na podstawie artykułu 12 paragraf 3

(Imię Pana Młodego oraz Pani Młodej)

skazują się na dożywotnie umieszczenie w swoich sercach.

Ogłoszenie wyroku nastąpi: (dokładna data oraz godzina)
w kościele (nazwa oraz dokładny adres)

Posiedzenie ławy przysięgłych odbędzie się
w (adres sali weselnej)

Uprawomocnienie wyroku nastąpi w miejscu
ściśle tajnym bez udziału świadków.
Nie potwierdzenie przybycia do dnia ….
grozi karą pozbawienia wolności.

Wyrok jest prawomocny i nie podlega apelacji.


Zakochani i świadomi,

że ich miłość to nie wiatr

mają zaszczyt zawiadomić,

że chcą razem iść przez świat

uśmiechnięci wpół objęci

spróbujemy szukać zgody

choć różnimy się od siebie

jak dwie krople czystej wody.


Ten Pan i ta Pani

są na siebie skazani.


Wierz mi, są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub w tamtym świecie,
Znajdą, przyciągnął i złączą się przecie.”


Nigdy już nie poczujemy deszczu,
Bowiem nawzajem będziemy sobie schronieniem.
Nigdy już nie poczujemy chłodu,
Bowiem nawzajem będziemy sobie ciepłem.
Nigdy już nie odczujemy samotności,
Bowiem nawzajem będziemy sobie towarzyszami.
Choć jesteśmy dwoma ciałami,
Przed nami tylko jedno życie

Projekty oraz realizacje zaproszeń wykonane przez EVENT TIME:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *