Ślubne inspiracje: Jak sprawić, aby Twoje wesele było niezapomniane dla gości?

Usługi florystyczne, wynajem dekoracji ślubnych oraz organizacja imprez okolicznościowych.

Ślub oraz wesele to wydarzenie, które bardzo często wiąże się z ogromnym stresem. Każda para młoda pragnie, aby to właśnie ich wesele pozostało zapamiętane przez gości na lata. Czy w dzisiejszych czasach można jeszcze zorganizować coś, co na długo zapadnie w pamięci naszych gości? Oczywiście!

Jako konsultantka ślubna, która pracuje na Śląsku, często już wstępna rozmowa pokazuje mi, jakie oczekiwania ma para młoda. Niemniej to właśnie pary młode, nauczyły mnie patrzeć poza horyzont i poszerzać swoją wiedzę, pomysłowość oraz kreatywność.

Jak zrobić niezapomniane wesele?

Przede wszystkim warto postawić na kreatywność !

  • Truck z alkoholem.

Foodtrucki świetnie przyjęły się w naszym społeczeństwie, a alkoholowe trucki/vany dopiero pojawiają się na weselach. Jest to świetna alternatywa dla gości, którzy niekoniecznie są smakoszami wódki, królowej polskich wesel. Obecnie na rynku posiadamy vany prosecco, które serwują prosecco w różnych kombinacjach, a także trucki, w których my sami możemy wybrać podawany alkohol.

Ciekawostka: Na rynku są również caffetruck, czyli bariści oferujący na Twoim weselu przepyszną, świeżo zmieloną kawę w różnych kombinacjach.

  • Barmani

Jest to kolejny pomysł na kreatywne urozmaicenie wesela. Barman, który posiada doświadczenie, świetnie skomponuje alkohol i dopasuje go, do gustu Twoich gości. Kolorowe drinki ze śmiesznymi gadżetami, z pewnością zostaną w pamięci Twoich gości.

  • Niestandardowe oczepiny.

Tradycja oczepin jest w naszej kulturze od lat. Nic dziwnego, jest to zabawa, która angażuje wszystkich gości do wspólnej zabawy. Na rynku mamy obecnie również inne możliwości, niż rzucanie muszką/welonem. Warto zapytać wodzireja, czy posiada w swojej ofercie niestandardowe oczepiny. Nawet jeśli nie, z pewnością przystanie na Twoją propozycję oczepin.

  • Festiwal jedzenia, zamiast pieczonego prosiaka.

Pieczony prosiak w rytm muzyki to już niestety żadna atrakcja. Wszyscy doskonale spodziewają się tego dania tuż po północy. Cóż, jeśli mamy jeszcze sporo czasu do wesela, warto znaleźć alternatywę oraz salę weselną, która przystanie na nasz pomysł. W zależności od naszych upodobań kulinarnych można zaserwować gościom „festiwal sushi”, „festiwal owoców morza”, „festiwal włoskich potraw”. Czy wiąże się to z dużym kosztem? Absolutnie!

Wystarczy, że zamiast prosiaka, na stole serwowane będzie danie z makaronem (spaghetti/carbonara), bądź pizza, a w tle usłyszymy cudowne dźwięki włoskiej muzyki.

  • Kreatywne podziękowania dla gości.

Cukierki, batoniki, albo magnesy? Cóż, to wszystko już odchodzi w niepamięć. Dziś, warto postawić na coś, co naprawdę przyda się naszym gościom, bądź będzie przypominać im o naszym weselu. Forma podziękowań jest trudna, ponieważ często para młoda nie ma pomysłu i decyduje się na starodawne formy podziękowań. Jakie formy podziękowania można wybrać ?

– Kacóweczki, czyli porcja alkoholu na chorobę „dnia następnego”.

– Sukulenty, czyli kwiaty, które zostaną z gośćmi na dłużej i pięknie ozdobią ich dom.

– Słoiczki z miodem, na osłodę i jesienne wieczory.

– Aromatyzowane świeczki z grawerem np. „Asiu, Pawle – dziękujemy, że byliście!”.

Wszystko zależy od naszego budżetu oraz pomysłu, jaki chcemy zrealizować.

  • Podziękowania dla rodziców.

Cóż, kiedy w tle zaczyna lecieć melodia „cudownych rodziców mam” to już nikt nie ma wątpliwości, że para młoda szepnie coś do ucha rodzicom, wręczy podziękowania i koniec. Warto czasem zastanowić się nad tym, co może być lepszą formą zarówno dla Was, jako pary młodej, jak i dla gości oraz rzecz jasna, rodziców. Jak można zastąpić standardowe podziękowania dla rodziców?

– Podziękowania w formie filmu, na którym Ty oraz Twój partner/partnerka, dziękujecie rodzicom za trud włożony w wychowanie.

– Podziękowania w formie zdjęć z dzieciństwa oraz zdjęć aktualnych, również w formie filmu.

– Odtworzenie pierwszego tańca Waszych rodziców.

– Zabawne quizy oraz pasowanie na teściów.

Jak widać, istnieje wiele różnych form, które mogą zmienić standardowe wesele w niezapomniane, ale najważniejsze co winno być na Waszym weselu, to cudowni ludzie oraz atmosfera. Tego nie zastąpi nic.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *