Wedding Planner radzi: dodatkowe koszty weselne, o których możesz nie wiedzieć.

Usługi florystyczne, wynajem dekoracji ślubnych oraz organizacja imprez okolicznościowych.

Wedding Planner radzi: dodatkowe koszty weselne, o których możesz nie wiedzieć.

 

Koszt wesela przyprawia często parę młodą o zawrót głowy. Kiedy przychodzi myśleć o tym, czego potrzeba i czego nie może zabraknąć na stole weselnym, wiele par decyduje się na zatrudnienie wedding plannera bądź wedding plannerki, czyli takiej osoby jak ja.

Podczas swojej pracy poznałam wiele świetnych par, które przerażała wizja realizacji ich wymarzonego dnia. Ekscytacja miesza się ze strachem, a strach miesza się z radością, czyli wstrząśnięte nie zmieszane, weselne plany.

Czym zajmuje się wedding planner?

Wedding plannerką zostałam z pasji i miłości do ludzi. Szerzej tematykę opisałam w poprzednim poście, który można przeczytać tutaj:

Podczas współpracy z przyszłą parą młodą, często mówię o kosztach weselnych, o których nikt wcześniej nie wspominał. W moim zawodzie szczerość to podstawa, a ukrycie dodatkowych kosztów nie jest zasadą fair play. Podczas pracy wybieram kilka sal weselnych, przedstawiając warianty cenowe, warianty gastronomiczne oraz noclegowe. Ostatecznie do pary młodej należy decyzja, którą z sal wybiorą.

Podobnie jest z oprawą muzyczną. Prowadzę dokładną analizę rynku, wybieram kilka opcji i przedstawiam je przyszłej parze młodej.

Z myślą o osobach, które nie korzystają z usług wedding plannerki i sami organizują sobie ten wyjątkowy dzień, postanowiłam stworzyć ten wpis.

 

Ile kosztuje wesele? Czy znasz dodatkowe koszty weselne?

Dodatkowe opłaty, które warto znać, jeśli planujemy wesele:

  • Korkowe: Jest to opłata, którą uiszcza się w domu weselnym w momencie, kiedy w alkohol zaopatrujemy się na własną rękę. Dlaczego opłacamy korkowe? Korkowe opłacamy za możliwość wniesienia własnego alkoholu na salę weselną, za chłodzenie alkoholu oraz za donoszenia alkoholu na stoły.
  • Zmiana opłaty „za talerz” może ulec zmianie: W umowie, którą podpisujemy na sali weselnej bądź w domu ślubnym, warto zerknąć, czy nie ma adnotacji o tym, że cena „od osoby” może ulec zmianie w terminie, kiedy zamierzamy brać ślub. Bardzo częsta cena, która obowiązuje dnia dzisiejszego, ulega zmianie o 20 % bądź 30% w roku następnym.
  • Opłata ZAiKS: Organizator wesela, czyli para młoda jest odpowiedzialna za opłatę na rzecz ZAiKS, jeśli decyduje się na użycie i odtwarzanie utworów różnych autorów. Jeśli decydujecie się na zespół, który gra na żywo – wystarczy zgłosić ten fakt do ZaiKSu. Jeśli jednak decydujecie się na DJ’a, który będzie odtwarzał znane utwory, należy oprócz zgłoszenia uiścić również odpowiednią opłatę.
  • Wydłużony czas zabawy na sali weselnej: Warto pamiętać, że spisując umowę, określamy czas trwania wesela. A co jeśli goście dalej się bawią w najlepsze? Cóż, warto zerknąć w umowę, ile kosztuje każda następna godzina wynajęcia sali weselnej. Niektóre sale za godzinę przedłużenia inkasują aż 300 zł!

To tylko kilka ukrytych kosztów weselnych, o których wiele par młodych nawet nie wie. Mam nadzieję, że spędziłaś/spędziłeś przyjemnie czas, czytając mój wpis. Dobrego dnia!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *