Komunia w domu: Jak zorganizować komunię w domu?

Usługi florystyczne, wynajem dekoracji ślubnych oraz organizacja imprez okolicznościowych.

Dekoracje komunijne śląsk. Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Katowice. Dekoracja kościoła na komunię. Dekoracja sali na komunię. Strojenie kościoła na komunię. Wynajem dekoracji komunijnych.

Komunia w domu w dobie restrykcyjnych obostrzeń, kiedy wszelkie restauracje są pozamykane, okazuje się być najlepszym wyjściem z sytuacji. Organizacja komunii w domu bądź komunii w ogrodzie daje nam pewność, że tak ważne wydarzenie w życiu naszego dziecka się przede wszystkim odbędzie, a sami z pewnością dołożymy wszelkich starań, aby nie zabrakło najważniejszych osób, smakowitych dań, cudownych wspomnień, a wystrój domu/ogrodu był iście komunijny i nie odbiegał od dekoracji w restauracji. Jak więc udekorować stół na komunię? Jakie dekoracje komunijne będą pasowały najlepiej? O tym postaram się napisać w dzisiejszym poście!

Jak zorganizować komunię w domu?

Obecne obostrzenia sprawiają, że komunia święta naszych pociech, pozostaje pod znakiem zapytania. Jeśli jednak decydujemy się na organizację komunii w domu, musimy pamiętać o wszystkim! Nie tylko zakupy, jedzenie, czy pamiątki, ale również trzeba wziąć pod uwagę dekoracje komunijne, które podkreślą charakter i uroczystość tego dnia. Komunia w domu jest równie fantastycznym wydarzeniem, co przyjęcie komunijne na sali, warto jednak zadbać o kilka szczegółów:

 • Towarzystwo!

Nie ukrywajmy, żadne dekoracje komunijne, czy strojenia komunijne, nie decydują o atmosferze tak, jak idealnie dobrane towarzystwo! Nie ogranicza nas limit osób, który w dobie pandemii, dominuje wszędzie. Jedyne, co może nas ograniczać to metraż mieszkania/domu, w stosunku do liczby gości.

 • Miejsce

Komunia w ogrodzie? Komunia w mieszkaniu? A może komunia w domu? Bez znaczenia! Każde miejsce da się przystosować tak, żeby klimat komunijny został zachowany, a nasza pociecha miała wspomnienia na lata! Organizacja komunii to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że miejsce musi być dopasowane do ilości osób, a także komunijnego menu (przygotowywanie oraz wydawanie posiłków).

 • Dekoracje komunijne

Bez znaczenia, czy decydujemy się na komunię w domu, czy też komunię w ogrodzie, odpowiednio dobrane dekoracje, sprawią, że przyjęcie zachowa charakter komunijny. Wianki komunijne, obręcze kwiatowe, świeczniki, obrusy – tylko tyle i aż tyle, żeby wszystko nabrało innego wymiaru!

 • Pamiątkowe zdjęcia!

No cóż, nie od dziś wiadomo, że zdjęcia to pamiątka na całe życie. Warto w tak ważnym i uroczystym dniu mieć przy sobie aparat, aby zatrzymać tę chwilę, chociaż na jedną moment.

 

Komunia w domu: Jak się przygotować?

Przede wszystkim warto rozpocząć od organizacji, która ułatwi nam pracę. Warto odpowiednio wcześniej zrobić listę gości, którzy mają nam towarzyszyć, a następnie wybrać miejsce, które będzie odpowiadało naszym wymaganiom oraz liczbie gości.

Nie bez znaczenia jest również budżet, którym dysponujemy. Komunia dziecka jest ważnym wydarzeniem nie tylko w życiu dzieci, ale również w życiu rodziców, dlatego warto oszacować, jaki budżet posiadamy na organizację tego przedsięwzięcia.

Do czego przyda nam się oszacowanie budżetu? Dzięki temu będziemy w stanie poszukać dekoracji komunijnych, cateringu, a także świeżych kwiatów, w takich cenach, jakie będą dla nas korzystne.

Jeśli nie decydujesz się na catering, a wszystkie potrawy będą przygotowywane w domu, lista zakupów może przydać się już wcześniej, aby niepotrzebnie nie przepłacać. Komunia w domu, daje nam również komfort, w którym menu jest dopasowane do członków rodziny.

Warto również pamiętać o zaproszeniach komunijnych, które poinformują rodzinę o tym, gdzie i kiedy odbędzie się uroczystość komunii świętej.

Jednak najczęściej pojawiające się pytanie, w trakcie mojej pracy to…

Jak udekorować stół na komunię?

 

Decyzja została podjęta, decydujesz się na organizację komunii w domu. Warto więc zaopatrzyć się w biały obrus, który symbolizuje duchowość, świeczniki, a także kielichy z żywymi kwiatami, które świetnie dopełnią całości. Można także zdecydować się na obręcze z żywych kwiatów, które idealnie współgrają z dominującą bielą.

Ważne, aby nakrycie stołu było harmonijne: symbole religijne, biały obrus, żywe kwiaty, a także serwetki w dobranym przez nas kolorze, to wszystko powinno uzupełniać się nawzajem. Dzięki temu wystrój będzie klasyczny oraz wyjątkowo elegancki.

Przykład dekoracji stołu komunijnego:

 • Biały obrus,
 • Niebieskie serwetki,
 • Złote podtalerze,
 • Świeże margaretki,
 • Martinówka z pływającą świecą,
 • Lampiony led,
 • Symbole religijne,
 • Złote dodatki.

Od siebie mogę również dopowiedzieć, że najwięcej klientek pragnie zaopatrzyć się w białe margaretki, które są nieodłącznym elementem pierwszej komunii świętej. Detale, które dopełnią całości to oczywiście serwetki, które kontrastują z obrusem, a jednocześnie podkreślają harmonijność stołu.

Całą resztę komunijnego stołu uzupełnią słodkie ciasta, a także aromatyczne dania na ciepło. I oczywiście warto pamiętać o niebieskich wstążkach, które są wisienką na torcie, komunijnej uroczystości, ozdabiając świece. Także często kielichy typu martini, w których pływają świeczki, dopełniają klimatu naszego stołu komunijnego.

Dodatkowymi dekoracjami, które mogą fantastycznie podkreślić ten wyjątkowy dzień, są również metaliczne balony, a także złote dodatki na stołach. Dlaczego złote dodatki? Odcień złota charakteryzuje się szykiem, elegancją, a także ponadczasową klasyką.

Aranżacja stołu komunijnego często jest sporym wyzwaniem dla wielu rodziców, dlatego warto zająć się organizacją już wcześniej, aby dopracować każdy szczegół. Bez znaczenia, czy komunię w domu będziemy organizować w stylu nowoczesnym, czy może rustykalnym – dekoracje powinny być dobrze przemyślane, aby całość harmonijnie ze sobą współgrała.

Koszt organizacji komunii w domu.

 

Organizacja komunii w restauracji znacznie odciąża rodziców od obowiązków, jednak generuje zdecydowanie większe koszty uroczystości. Bardzo często budżet przekracza kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, oczywiście w zależności od liczby gości. Komunia w domu jest zdecydowanie tańszą alternatywą, która pozwala nam na redukcję wydatków, a jednocześnie organizację udanego przyjęcia. Jak ograniczyć koszty podczas komunii w domu?

 • Catering nie jest koniecznością. Potrawy można przygotować samemu, a zakupy zaplanować odpowiednio wcześniej.
 • Dekoracje komunijne można wynająć, co jest świetną, a także tańszą alternatywą dla kupna.

 

Organizacja komunii: wynajem dekoracji.

 

Pamiętamy o dekoracji domu, tudzież dekoracji ogrodu podczas pierwszej komunii świętej, ale co z kościołem? Jest to bez wątpienia element uroczystości, o którym nie można zapomnieć. Osobiście stawiam na klasykę, która jest ponadczasowa!

Białe wstążki z fiolkami pełnymi margaretek to coś, co zawsze nadaje niezapomniany klimat! Kosz pełen świeżych kwiatów na ołtarz? Koniecznie! Podziękowania dla katechetów oraz księdza? Nie możemy o tym zapomnieć!

Pierwsza komunia święta to czas, w którym nie tylko nasze dzieci otrzymują kolejny sakrament, ale również wkraczają na nowy etap życia z Panem Bogiem. Żywe białe kwiaty, podziękowania dla księdza w drewnie, to coś, co idealnie podkreśli charakter całej uroczystości, a podarowane drobiazgi, z pewnością ucieszą katechetów oraz księży. Podczas pracy nad podziękowaniami, stawiamy nie tylko na klasykę, ale także przystępne ceny. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z jak ogromnymi kosztami wiąże się pierwsza komunia dzieci.

Komunia w domu: Jakie dania przygotować?

W przypadku organizacji komunii w domu można zdecydować się na klasykę:

– Rosół,

– Drugie danie (w zależności od upodobań),

– Deser.

Jeśli decydujemy się na catering komunijny, menu zależne jest od tego, co serwuje restauracja. Jeśli jednak przygotowujemy sami, warto zastanowić się nad kosztem oraz czasem, który trzeba będzie poświęcić na przygotowanie posiłków. Jak sprawnie przygotować samemu menu na komunię w domu?

Warto postawić na dania, które „robią się same”, czyli rosół, mięso w piekarniku oraz ewentualne dodatki, takie jak surówka, czy ziemniaki. Ciasta oraz desery, możemy upiec już kilka dni wcześniej, bądź zamówić ze sprawdzonej cukierni, która daje gwarancję smaku oraz jakości.

Wszystko jest jak najbardziej do zorganizowania, jeśli odpowiednio przygotujemy się do tego wcześniej.

 

Dekoracje komunijne na wynajem.

W naszej ofercie poza pakietem komunijnym, który można znaleźć tutaj: Pakiet komunijny, znajdą Państwo również wynajem dekoracji komunijnych oraz dekoracje na stół komunijny. W ofercie posiadamy szeroki wybór wazonów, świeczników, obręczy oraz innych dekoracji komunijnych.

Pierwsza Komunia Święta bez wątpienia jest uroczystością, która winna być dopasowana perfekcyjnie. Jeśli więc masz plan, pomysł i wizualnie widzisz tę uroczystość, a czegoś brakuje Ci w mojej ofercie, skontaktuj się ze mną. Z pewnością wspólnie dopasujemy odpowiednie dekoracje komunijne!

Możesz do mnie zadzwonić: 798 – 210 – 327

Skontaktować się ze mną mailowo:  event.time@wp.pl

Bądź napisać na facebooku: FACEBOOK

Pozostaję do Twojej dyspozycji,

Dominika Barańska-Pentek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *